‘Artisans in İstanbul’ şehirdeki zanaatkarı ve küçük ölçekteki imatlatçıları araştırmayı ve belgelemeyi hedefleyen bir websitesidir. Onların çalışma alanına, koşullarına, kişisel hikayelerine ve hünerlerine bir pencere açmaktadır. Belgelenmekte olan zanatkaarlar son nesil oldukları için ayrı bir önem taşımaktadırlar. Onların değerini ve bilgilerini korumak somut olmayan kültürel mirasın korunmayı da hedefler. Araştırma sürdüğü müddetçe yeni zanaatkarlar websitesine eklenmeye devam etmektir.

Bu websitesine ek olarak, birçok tasarımcı, sanatçı ve akademisyen benzer konularda çalışmalarını sürdürmektedir. Bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için iyi bir kaynak olma amacı taşımaktadır. Zanaatkarlar ve küçük imalatçılar hakkında daha fazla bilgi ‘Bağlantılar’ sayfasında bulunmaktadır.

Bu proje ve websitesi endüstriyel tasarımcı Rezzan Hasoglu tarafından oluşturulmuştur. Ayrıca belirtilmediği sürece bütün görseller kendisine aittir. Telif hakları dolayısıyla resimleri kullanmak istediğiniz takdirde lütfen isminin resimle birlikte belirtildiğinden emin olunuz. Logo tasarımı Murat Ersoy tarafından yapılmıştır.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir